Úvod Základní informace Historie Zeměpis Brazílie Hospodářství Doprava Diskuze

Obyvatelé v Brazílii

brazil_indian.jpg, 114kB

Brazilská populace/obyvatelstvo je ovlivněno historií. Nejvíce je Brazílie poznamenaná od Portugalců, kteří jsou objevitelé. Nejsou to ale jen Portugalci, kdo ovlivnil tuto kulturu. Díky přílivu otroků a původních indiánů zde vznikali různé formy míšenců (běloši, černoši, indiáni a asiaté) => multikulturalismus. Jsou města jako São Paulo, ve kterých žije velké množství kultur – velká je japonská komunita, dále pak Italové, Arabové, Španělé, Portugalci a mnoho dalších.

Brazilci jsou přátelští, spontánní a komunikativní lidé. Rádi hrají fotbal, tancují, smějí se – prostě si užívají života (např. karnevaly). Dokážou ale také velmi tvrdě a usilovně pracovat a jsou velmi kreativní.

population.jpg, 84kB

Brazílie má něco málo přes 200 milionů lidí (kolem 201 mil. - nedá se přesně specifikovat) a je pátou nejlidnatější zemí na světě, po Číně, Indii, USA a Indonésii. Procentuelní nárůst populace se snižuje. V roce 1960 bylo v průměru 6 dětí na jednu brazilskou ženu. V roce 2004 to v průměru bylo 2,4 dítěte na jednu ženu.

Brazilská populace je poměrně mladá. Dvě třetiny Brazilců jsou mladší než 29 let. Obyvatelstvo je rozložena nerovnoměrně po celém území brazilské, jak ukazuje následující mapa. Tři čtvrtiny lidí žije v městských centrech na pobřeží nebo v jeho blízkosti - nachází se zde průmyslová města Brazílie.

hustota_lidi.gif, 49kB
TOPlist

Vyrobil: info@brazilie-informace.cz | Copyright © 2015 Brazilie-informace.cz. Všechna práva vyhrazena.

Šumava ubytování | Turecko | Řecko | Tunisko | Pyramidy v Gíze